Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

zdroj: www.novinky.cz, 27. 11. 2018

Městská knihovna v Nymburce byla založena v roce 1895 a od 1. ledna následujícího roku poskytuje služby veřejnosti nepřetržitě dodnes.

U příležitosti 100. výročí založení Československé republiky ocenilo město Nymburk její činnost udělením nejvyššího městského vyznamenání – Nymburského lva I. třídy. A nejen to.

V průběhu roku prošel objekt knihovny rekonstrukcí – dostal nová okna, zateplení fasád a střechy, na léto nový systém chlazení, nové oplocení, schodišťovou rampu pro vozíčkáře a maminky s kočárky a na dvorku letní venkovní čítárnu.

Tím ovšem výčet pozitivních změn nekončí. V pondělí 26. listopadu byla otevřena pobočka knihovny na největším městském sídlišti – v ulici Okružní.

Nová pobočná knihovna dostala hezké, kompletně zrekonstruované prostory v suterénu budovy polikliniky. Je bezbariérově přístupná, moderně vybavená a služby veřejnosti bude poskytovat v úterý a čtvrtek, vždy od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.

„Nabízíme volný výběr beletrie a naučné literatury pro děti i dospělé, zatím ze tří a půl tisíce svazků. Čtenáři tu najdou velké množství úplných novinek českých i světových autorů. Brzy přibude i výběr denního tisku a časopisů,“ uvedla knihovnice Martina Sacharová. Čtenářský průkaz platí pro zájemce jak v městské knihovně, tak v pobočce.

Ředitelka městské knihovny Helena Liptáková neskrývá spokojenost, neboť předpokládá, že vzhledem k blízké dostupnosti získá pobočka řadu nových čtenářů z několika tisíc obyvatel sídliště.


Zdroj: novinky.cz
Zdroj: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/stredocesky-kraj/nymburk/5316-53443-obyvatele-nymburskeho-sidliste-maji-novou-knihovnu-.html

 

Obyvatelé nymburského sídliště mají novou knihovnu
Foto: Novinky.cz, Jan Řehounek
Zdroj: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/stredocesky-kraj/nymburk/5316-53443-obyvatele-nymburskeho-sidliste-maji-novou-knihovnu-.html

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727