Přístupnost měst

Neapol – atmosféra bez příkras

Pohled na Neapol• Neapol a okolí nabízí památky, přírodu, moře i gastronomii.
• Na mechanickém vozíku si vystačíte s hromadnou dopravou.
• Často zmiňovaný vliv mafie turista nijak nepociťuje.

Bolzano a Brixen: dvě kultury v jedné zemi

Brixenský Dóm■ V kraji dolomitských štítů leží malebná městečka Brixen a Bolzano.
■ Ve městech je spousta bezbariérových tipů.
■ K největším zajímavostem patří Archeologické muzeum Ötziho.

Madridem na vozíku: není se čeho bát

Madrid- Španělé jsou vstřícní a ochotně pomohou.
- V bezbariérovosti Madrid předčí Prahu.
- Bezbariérové taxi dorazí během několika minut.

Španělské hlavní město neoplývá žádnou všeobecně proslavenou dominantou. Rovněž se neproslavilo podmanivě krásnou architekturou. A neleží ani u moře, takže mu chybí i tento tradiční turistický tahák. Přesto určitě stojí za návštěvu. Přinejmenším pro svou živou a milou atmosféru.

Ženevské jezero si oblíbili Chaplin i Freddie Mercury

Okolí Ženevského jezeraNad hladinou Ženevského jezera se vyvalí oblak kouře, když velký parník přiráží ke břehu. Smoke on the water (kouř nad vodou), napadne mě hned. Snad nejslavnější písnička britské kapely Deep Purple.

Drážďany bez bariér?

DrážďanyDrážďany bez bariér rozhodně nejsou: schodů, obrubníků a jiných překážek je v historickém centru Drážďan opravdu nepočítaně. Proto děkuji drážďanské průvodkyni Steffi Uhlig, že mne upozornila na plánek bezbariérových tras a přístupů ve středu města Drážďany. Na této mapce jsou červeně zakresleny všechny bezbariérové cesty, včetně nájezdů, ramp, výtahů apod. Další důležitou informací na této mapce je přehled umístění toalet pro vozíčkáře.

Nízká země, vysoký standard

Větrný mlýn Molen van SlotenO cestě po Nizozemsku nepíšeme v našem časopise poprvé a určitě ani naposled. Není divu. Tahle země musí být mezi lidmi s omezenou možností pohybu velmi populární. A není tomu tak jen proto, že tu téměř nenarazíte na kopec. Především se tu můžete spolehnout na bezbariérovost služeb a veřejného prostoru. Osobně jsem si to vyzkoušel během týdenní cesty po nejznámějších městech.