Přístupnost měst

Základní a Praktická škola v Rychnově nad Kněžnou pořádá Den otevřených dveří

ZŠ a PrŠ Kolowratská Rychnov nad Kněžnou

Na Den otevřených dveří v Základní a Praktická škole v Rychnově nad Kněžnou jsou vyhrazeny dva termíny - 16. listopadu 2016 a 13. ledna 2017 v čase od 8 do 14:30 hodin.

Hradecká nemocnice otevřela dětský pavilon, stěhování začne příští týden

Nový dětský pavilón

Novotou a pastelovými barvami zářící lůžkové pokoje, ambulance i pracovny lékařů a sester. Bezbariérový přístup, prostorné výtahy. Tak vypadá nový třípodlažní pavilon dětského oddělení, který v úterý slavnostně otevřela jindřichohradecká nemocnice. Pacienti se tam začnou stěhovat z pavilonu A příští týden.

Libercem pojedou nové bezbariérové autobusy. Vyjdou takřka na sto milionů

Ilustrační foto - autobusy DPP Liberec

Do sedmnácti nových autobusů pohodlně nastoupí rodiče s kočárkem či lidé na invalidním vozíku. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou chce pořídit bezbariérové vozy do dvou let.

Bezbariérový přívoz Baba nemá vyřešený vstup pro elektrické vozíky

V Podbabě začal jezdit bezbariérový přívoz, uveze až čtyřicet lidí

(převzato z idnes.cz, 8.8.2016)

Nový pražský přívoz Baba se prezentuje jako bezbariérový, tak úplně tomu ale není. Organizace pomáhající vozíčkářům upozorňují na to, že nalodit se sem s elektrickým vozíkem je velmi problematické.

V Podbabě začal jezdit bezbariérový přívoz, uveze až čtyřicet lidí

V Podbabě začal jezdit bezbariérový přívoz, uveze až čtyřicet lidí

(převzato z idnes.cz, 13.7.2016)

Cestující s kočárky a koly mají od úterý jednodušší cestu z Podbaby na výlety do trojské ZOO a okolí. Na trase Podbaba-Podhoří začal nově jezdit bezbariérový přívoz, který oproti předešlé lodi uveze až čtyřicet cestujících.

Nové řešení úpravy spáry mezi nástupištěm a vozem metra

Nové řešení úpravy spáry mezi nástupištěm a vozem metra

Nenápadnou, ale vážnou bariéru v pražském metru představuje vodorovná spára mezi nástupištěm a vozem i rozdíl jejich výšek. Komplikace je to obzvlášť pro ty, kteří používají elektrické vozíky. Už několik let se se Dopravní podnik Praha ve spolupráci s experty snaží tuto překážku odstranit tak, aby řešení vyhovovalo uživatelům, ale zároveň splňovalo technické a požární předpisy.